Mycie głowy może być fajne!

Ocena 0
Wodospad Wieloryb Skip Hop - Mycia głowy dziecka

Niektóre maluchy, a właściwie ich całkiem spora grupa, nie znoszą mycia głowy. Na widok prysznicowej słuchawki krzyczą  wniebogłosy, prężą się, płaczą i błagają o „darowanie kary”. Przekonanie szkraba do zmoczenia włosów wymaga nie lada sprytu. Jak z mycia głowy uczynić fantastyczną zabawę?

 

 

Łazienka okiem dziecka 

Rodzicom często trudno jest zrozumieć dziecięce lęki. Przecież to tylko mycie głowy, a syn/córka histeryzuje bez powodu. Czyżby? Drogi rodzicu, spróbuj spojrzeć na problem oczami dziecka. Widziałeś, jak straszna jest łazienka? Zimne kafle, nieprzyjemna wanna, groźnie wyglądająca armatura, z której z hukiem wydobywa się woda. Mydło szczypie w oczy, gąbka nieprzyjemnie łaskocze, a krople wody zalewają buzię.

 

Moby Waterfall Bath Rinser

 

O! Jaki piękny wielorybek!

Czy kąpiel może być fajna? Może! Wystarczy z przykrego obowiązku zamienić ją w świetną zabawę. Kolorowa woda, cudownie pachnąca piana, mięciutki barwny ręcznik i koszyk z wodnymi zabawkami potrafią zdziałać cuda. Ależ to sitko śmiesznie sika! Piłeczka pingpongowa nie chce się zanurzyć, a korek od butelki pływa jak mały okręcik. O, a ten czadowy wieloryb SKIP HOP MOBY nie tylko pozwala bawić się w wodospad, ale także odgania wszelkie strachy i sprawia, że podczas spłukiwania szamponu buzia pozostaje zupełnie sucha.

 

Warto zachęcać malucha, by samodzielnie namydlił brzuszek czy małe stopy. Broda lub czapka z piany też są świetną alternatywą dla nudnej kąpieli. Zabawa w rybę i „pływanie” w wannie pozwoli oswoić się z wodą, a pasująca do wielorybiego kubka osłona na kran SKIP HOP MOBY nawet groźną łazienkową baterię uczyni świetnym towarzyszem kąpieli.

Miłego pluskania!